38. spotkanie – AkMaK


AkMaK  to Akcjomisiowy Marsz Kampinoski! Coroczna Akcja Miś to zbiórka prezentów dla dzieciaków z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.  Włączyliśmy się w to wraz z naszymi ulubionymi WolonWariatami, bo to wspaniała Polska tradycja – dzielić się tym co się ma w czasie świątecznym.

I oni zaprosili nas na wspaniałą przygodę – nocny rajd na Cmentarz w Palmirach, miejsca pamięci narodowej. Bo to czas zaduszek, przecież…

Więc mieliśmy czas na zadumę ale i czas niezwykłej przygody – trasa z Truskawia do Palmir jest przepiękna. Błota i bagna są dostępne dzięki systemowi kładek, więc jest i bezpiecznie i pięknie.

Ruszyliśmy o zmierzchu a wracaliśmy w całkowitych ciemnościach – las w świetle czołówek był tajemniczy, mroczny i wyjątkowy ale w grupie nie baliśmy się ani trochę! Kampinoski Park Narodowy zachwycił nas i zauroczył.

W powietrzu szalał Cyklon Grzegorz, choć w lesie dużo, dużo słabiej, mżył deszcz – dając cudne wrażenia w świetle latarek. Jednak nie łatwo nas zniechęcić nas  i na koniec rozpaliliśmy ognisko! Dopiero gdy zjedliśmy kiełbaski a deszcz przybrał na sile zebraliśmy się do odwrotu. Najodważniejsi dostali w prezencie Buff Niewidzialnych, więc mają pamiątkę z cudnej przygody.

Z Coroczną Akcją Miś spotkamy się na pewno jeszcze nie raz. Polecamy Wam – dołączcie do nich!

 

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.