39. Spotkanie w Centrum Nauki Kopernik


Wróciliśmy do CNK po trzech latach! Co się zmieniło? Czy nadal jest to atrakcyjne miejsce dla autysty?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Ilość eksponatów, a przede wszystkim ich dostępność, możliwość dotknięcia, wypróbowania stwarza znakomitą okazję do wprowadzania autystycznych podopiecznych w świat nauki. Część ekspozycji pozostała niezmieniona i to ucieszyło tych z nas, którzy odwiedzili Centrum po raz kolejny. Nasze dzieci lubią znane sobie miejsca, chętnie wypróbowują mechanizmy i atrakcje, które już umieją obsługiwać. Dzięki temu nabierają większej ochoty i odwagi do poznawania nowego.

A nowego w Centrum Nauki Kopernik jest sporo. Wystawa „Re: generacja”, przeznaczona dla starszych, wprowadza w tajniki umysłu i przeżywania emocji. Może okazać się trochę za trudna, lub nieciekawa dla niektórych z dzieci, jednak znajduje się tam co najmniej kilka wciągających eksponatów, jak na przykład muzyczny stół – zaskakujące połączenie wizualizacji i syntezatora muzycznego. Ciekawostką jest, że instrumentu tego używała podczas swojej trasy koncertowej wokalistka Björk! Teraz możecie sami wypróbować jego możliwości.

Fantastycznym miejscem jest Majsternia!

Miejsce, gdzie dzieciaki podejmują wyzwanie i zupełnie bez instrukcji, z zaskakujących, zwykłych przedmiotów mogą zbudować… Sami sprawdźcie! Przy okazji jest to zamknięte szklanymi ścianami pomieszczenie, znacznie spokojniejsze niż gwarne wystawy Centrum i pozwala autystycznym dzieciom na odrobinę odpoczynku od morza bodźców.

Niewidzialne Dzieci znów rozproszyły się w wielkim budynku i bardzo dobrze. Ciekawych miejsc, prowokujących do działania przedmiotów i urządzeń jest tyle, że wielu z nas spędziło znów kilka godzin badając stare i nowe tajemnice Centrum Nauki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy na kolejne spotkania!

Info: Za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności ulgowa cena biletu do CNK przysługuje dziecku oraz jednemu opiekunowi.