49. spotkanie i wprowadzenie w „Przez pasje do świata”


Tym razem spotkaliśmy się w połowie miesiąca, bo ostatni weekend wypadał w ferie i mało kto by mógł przyjść, a była bardzo ważna sprawa do omówienia, ale o tym za chwilę.

Spotkaliśmy się w Inca Play, na najwyższym piętrze centrum handlowego Blue City.
To bardzo fajna sala zabaw dla dzieci — znaliśmy ją z poprzednich lat, ale teraz przeszła remont i bardzo się zmieniła. Nadal jest super — jest tam karuzela jakich mało, wiele korytarzy, zjeżdżalni i basenów z kulkami oraz różne ciekawe zabawy interaktywne.

Ucieszyło nas, że była otwarta pomimo niehandlowej niedzieli. Spodziewaliśmy się, że będzie spokojniej, może nawet pusto, ale nie było dużo dzieciaków, z którymi nasze bawiły się i biegały.

Niestety nie mieliśmy czasu robić dużo zdjęć, bo mieliśmy do omówienia bardzo ważną sprawę.

A mianowicie — nowy projekt — Przez pasje do świata, który będziemy tworzyć razem.

Jesteśmy przekonani, że poprzez wspólne zainteresowania i hobby możemy w sposób naturalny włączać nasze dzieci w świat ich rówieśników. Clou całego problemu polega na tym, aby mogły one uczestniczyć w zwykłych zajęciach, a nie w tych specjalnie dla nich przygotowanych. Aby mogły pojechać na obóz konny, a nie mieć zajęcia  hipoterapii, aby trenowały akrobatykę zamiast zajęć SI. Wiemy, że terapia jest im bardzo potrzebna, ale jednocześnie powinny być włączane w codzienność innych dzieci, jeśli chcemy i oczekujemy, że jako dorośli będą też częścią ich życia — np. znajdą pracę w ich firmach.

Żeby móc włączać nasze dzieci do zwykłych zajęć z neurotypowymi  rówieśnikami, musimy najpierw przygotować na to kadrę, instruktorów. Dlatego ten projekt w pierwszej fazie jest skierowany przede wszystkim do ludzi, którzy będą chcieli z nimi pracować. Do trenerów, instruktorów, kadry i wolontariuszy. Każdego, kto pracuje z dzieciakami. Chcemy opracować metodę szkolenia dla nich. I w te”j sprawie bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Szczegółowy kalendarz wydarzeń będzie zawsze na stronie, możecie dołączyć w dowolnym momencie.

Piszcie do nas: kontakt@niewidzialnedzieci.pl lub przez formularz kontaktowy.


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.