50. Jubileuszowy Strasznie Fajny Spacer


Za nami jubileuszowe, pięćdziesiąte spotkanie Niewidzialnych Dzieci! Dziękujemy!

Zebraliśmy się zaskakująco licznie mimo mrozu, a przecież całe spotkanie odbyło się na zewnątrz! Co więcej, pojawiło się sporo całkiem nowych Niewidzialnych wraz z rodzeństwem. O to właśnie chodzi!
W ciągu ostatnich pięciu lat nasi Niewidzialni urośli, a teraz zastępują ich nowe, uśmiechnięte (zazwyczaj) buzie Dzieci. Wraca klimat pierwszych spotkań. Witamy Was i zapraszamy ponownie.

Było zabawnie, intrygująco i interesująco. No i troszkę strasznie, a to dzięki fantastycznemu podejściu, a także umiejętności snucia opowieści naszego przewodnika:
Arkadiusza Żołnierczyka z firmy Arktour.

Duchy Warszawskiej Starówki

Pan Arkadiusz ma rzadką umiejętność nawiązywania kontaktu z klientami w każdej kategorii wiekowej i znakomicie dostosował program oraz narrację spaceru do wieku naszych podopiecznych. Potrafił mądrze i dowcipnie odpowiadać na ich, często trudne pytania. Pozwalał się wypowiedzieć i słuchał. Wieczorny chłód dawał się we znaki, spacer trwał około półtorej godziny, a jednak na koniec dzieciaki krzyczały „Jeszcze!”.

Dowiedzieliśmy się o niesamowitych wydarzeniach starej Warszawy, legendarnych, lecz często popartych naukowymi faktami i zdjęciami eksponatów. Pan Twardowski, szalony szlachcic Piekarski, duchy niewinnie i sprawiedliwie skazanych i wiele innych, wciągających opowieści przeprowadziło nas przez zakamarki Starego Miasta. Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie bawili się znakomicie.

Możemy szczerze polecić spacer z duchami!

W niedzielę popołudniową porą zakamarki Starówki były niezbyt zatłoczone, a trasa wiodła przez dość spokojne miejsca. Nasi autyści mieli więc całkiem przyzwoite warunki do uczestnictwa w spacerze i uniknęliśmy nadmiaru trudnych bodźców.