51. spotkanie w warszawskim ZOO


Warszawski Ogród Zoologiczny już odwiedzaliśmy. Byliśmy też we Wrocławiu i Borysewie i ciągle lubimy wracać. Zwierzaki są takie interesujące, ciągle ich przybywa i zawsze można coś nowego się o nich nauczyć.

Byłoby idealnie gdyby one mogły żyć dziko ale wtedy oglądając je nie czulibyśmy się zbyt bezpiecznie, więc chyba jednak wolimy ZOO.

Przybyło nam sporo nowych osób – bardzo nas to cieszy!

Najważniejsze jest, aby coraz więcej ludzi o nas słyszało.

Aby rodziny żyjące z autyzmem wiedziały że można się wszędzie pojawiać i odważnie eksplorować świat. A ci co nas nie znają, by poznali i oswoili się z naszym nieco odmiennym postrzeganiem świata.

Dlatego od blisko 5 lat co miesiąc chodzimy w różne miejsca i bawimy się tam fajnie!

 

No właśnie – czy wiecie że 24 maja minie 5 rocznica naszego pierwszego spotkania?
Musimy to jakoś uczcić, co nie?

Wracając do naszej wycieczki – spacer do ZOO zawsze polecamy bo:

  • jest tam dużo przestrzeni, gdzie wolno biegać lub skakać
  • można znaleźć miejsca gdzie jest pusto i omijać tłum
  • jest gdzie przegryźć w czasie spaceru
  • jeśli spadnie deszcz lub jest bardzo gorąco łatwo się ukryć w jednym z budynków i tam przeczekać poznając ptaki, gady, robale lub inne
  • niepełnosprawni z opiekunem mają darmowe wejście i nawet nie muszą stać w kolejce do kasy, pozostałe osoby mogą kupić bilety on-line
  • wejście nie jest limitowane czasem i można tam spędzić cudnie cały dzień

Reasumując: jest tam bardzo wiele możliwości i znacznie łatwiej się dopasować do wielu sytuacji jakie mogą się pojawić, zmian pogody, czy zmian nastroju…

My trafiliśmy na cudowną pogodę, więc było bardzo dużo odwiedzających. W tym tłumie, niestety, niektórzy Niewdzialni nam się pogubili. Dojazd był utrudniony z powodu półmaratonu a czas przesunięto akurat w tę noc – więc też mieliśmy kilku spóźnialskich… dlatego na zdjęciach jest jakaś połowa ze wszystkich obecnych.

Musicie nam uwierzyć na słowo, że przybyło nas bardzo dużo i była to bardzo udana wycieczka. Dziękujemy tym co przybyli i do zobaczenia wkrótce!


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.