56. spotkanie w ogrodach Króla Jana


To było nietypowe spotkanie, bo poszliśmy na zajęcia przygotowane specjalnie dla nas.

Najczęściej, chcemy wtapiać się miejsca odwiedzane przez wszystkich. Takiej okazji nie można było jednak przepuścić.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od dawna nas zapraszało, ale mieliśmy tyle planów, że udało się dopiero teraz. Trochę się obawialiśmy, bo zajęcia w ogrodzie w deszczowy dzień mogłyby nie być szczególnie atrakcyjne. Na szczęście pogoda dopisała idealnie!

Ostatnie ciepłe chwile tej jesieni spędziliśmy wśród drzew, kwiatów i warzyw!

I Było super!!!

Dwie wspaniałe edukatorki z wielką łatwością zaciekawiły naszych autystów i zachęciły ich do wspólnego działania. Okazuje się, że możliwość dotykania, wąchania, wyrywania i jedzenia świeżutkich warzyw jest nie lada atrakcją.

Do tego poznaliśmy dawne narzędzia ogrodnicze i dowiedzieliśmy się bardzo dużo o ogrodnictwie. Wielu z nas pierwszy raz widziało jak rosną kapary, marchewka i sałata, a kwiaty i strąki rzodkiewki były prawdziwym zaskoczeniem dla większości.

Na koniec zaproszono nas na warsztaty robienia bomb nasiennych. Takie bomby przydają się do wysiewania roślin w miejscach, gdzie nie mamy jak zadbać o nasionka – ale nie wybuchają, czego bardzo żałował nasz Jędrek.

Jeśli nasze zachwycone, na zdjęciach, miny i niniejsza relacja zachęciły Cię, to wiedz, że Muzeum w Wilanowie stale organizuje różnorodne warsztaty i lekcje dla uczestników w każdym wieku. A my możemy zaświadczyć, że rewelacyjnie dogadują się z autystami i nie tylko.

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.