Autysta na Stacji-Grawitacji – jak go zrozumieć


Za nami warsztaty ze zrozumienia autysty w Stacji-Grawitacji.

Dziękujemy przybyłym z Warszawy i Częstochowy!

Opowiedzieliśmy o dzieciach, które na co dzień przychodzą do Was na zajęciach, a które zaskakują swoimi reakcjami, lub stwarzają trudności, gdy trzeba współpracować w grupie.

O dzieciakach z szeroko rozumianego spektrum autyzmu, w których głowach działa inny system operacyjny.

Wytłumaczyliśmy, jak on działa, pokazaliśmy sposoby, aby skłonić ich do współpracy. Mieliśmy też nadzieję, zarazić sympatią do nich 🙂

Najważniejsi jednak byliście Wy – bo najlepiej wiecie, jak dzieci współpracują na zajęciach, co najczęściej szwankuje, a co się sprawdza.

Kiedy na zajęcia wchodzi rodzic, czy asystent, dzieciaki zachowują się inaczej niż gdy są tylko z Wami.

Dlatego poznanie Waszych doświadczeń i przetłumaczenie ich na nowy język, wspólne wymyślenie metod na usprawnienie współpracy było dla nas (i mamy nadzieję dla Was) wspaniałą inspiracją na przyszłość.

Jeszcze raz – wielkie dzięki Załogo!

 

Jeśli znacie inne miejsca, które chciałby by takie warsztaty
Zgłaszajcie ich do nas na kontakt@niewidzialnedzieci.pl

i dziękujemy za użyczenie zdjęć <3


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.