Centrum Nauki Kopernik – czyli wielka ciekawość świata.


W ostatnie dni przed początkiem szkoły dzięki innogy Polska wyrwaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik – wspaniałej szkoły przyrody, fizyki, chemii, biologii, życia… Ech gdyby każda szkoła mogła taka być.

Dzieciaki są bardzo ciekawe świata a możliwość doświadczania uczy je najwięcej.  CNK to wyjątkowe muzeum – tu wszystko można a nawet należy dotykać! Bardzo niecierpliwie czekaliśmy na tą przygodę.

 

Kopernik jest wielki i pełen eksponatów, dlatego podzieliliśmy się na nieduże grupy. Na taką wycieczkę zawsze trzeba dużo wolontariuszy – WolonWariaci nie zawiedli. 

Przy każdym stanowisku warto przeczytać uważnie instrukcję i dać dziecku czas na samodzielne poeksperymentowanie. A potem w domu jeszcze raz porozmawiać o tym co się widziało – bo jest tu bardzo, bardzo dużo wiedzy. Wiedzy zdobywanej przy okazji zabawy – czyli w najlepszy możliwy sposób.

 

Było wspaniale i na pewno warto będzie powtórzyć taką wycieczkę aby ugruntować zdobytą wiedzie ale też  dlatego, że ekspozycja w Centrum Kopernik nieustanie się zmienia i za każdym razem spotkacie tu coś nowego.

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.