Razem ze Stołecznymi Harcerzami


(czyli — będzie, będzie się działo…)

Zostaliśmy zaproszeni do współpracy z największą i najstarszą organizację
wolontariacką w naszym kraju — ZHP!

Być może nigdy tak o tym nie pomyśleliście, ale organizacje harcerskie działają dzięki wolontariuszom. Cotygodniowe zbiórki, weekendowe biwaki i wakacyjne obozy są organizowane przez młodych ludzi w ich wolnym czasie i żadne z nich nie pobiera za to wynagrodzenia.

Od stu lat, kolejne pokolenia druhów i druhen organizują wspaniałe zajęcia dla dzieciaków, wspierając ich wychowanie i kształtując  światopogląd.

Jak wszyscy pracujący z dziećmi coraz częściej trafiają na te, zachowujące się nietypowo. Czasami udaje im się intuicyjnie z nimi porozumieć, choć czują, że może mogliby to zrobić lepiej. A czasami całkiem nie umieją się dogadać…
i dlatego zaprosili nas na (nie)konferencję Chorągwi Stołecznej — spotkanie dla drużynowych — aby lepiej poznać i dowiedzieć się, którędy najlepsza droga do udanej współpracy.

W czasie tego wydarzenia było dużo o niepełnosprawnościach. Poznaliśmy kadrę harcerską Drużyn Nieprzetartego Szlaku, których członkami są osoby z niepełnosprawnością. Opowiadali o swojej pracy i wielkiej satysfakcji jaką z niej czerpią. Zobaczyliśmy, że harcerstwo może być wspaniałą inspiracją do pracy również wtedy, gdy nie można fizycznie dołączyć do zbiórek, jak robi to dh Jacek Durak w Wirtualnej Drużynie Zielonej Kotwicy.

Nabraliśmy jeszcze więcej szacunku i podziwu do tego środowiska i z wielką radością oraz dumą informujemy, że rozpoczęliśmy stałą współpracę z Chorągwią Stołeczną ZHP.

 

Od nowego roku będziemy wspólnie działać, aby wspierać różne środowiska pracujące z dziećmi w kontaktach ze szeroko rozumianym spektrum autyzmu. Zaczynamy nowy rozdział w naszej historii! Trzymajcie kciuki!!!

 

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.