II WSŚiR – dla rodziców i innych dorosłych


Już drugi raz spotkaliśmy się ze wspaniałą Daną
prowadzącą  Jogę śmiechu dla zdrowia.

 

Znów dostaliśmy porządny zastrzyk endorfin i potrenowaliśmy uśmiech do każdej sytuacji.

To ważne – zawsze starać się uśmiechać. Uśmiech to cudowne lekarstwo na wiele problemów. Wiadomo, że nie wszystko da się rozwiązać dzięki niemu ale bardzo wiele da się uprościć. Dlatego trenujcie śmianie koniecznie.

 

Dana wymieniła nam niektóre korzyści śmiechu:

* wyzwala wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia
* wzmacnia odporność
* redukuje emocjonalne napięcie
* przełamuje stereotypy
* redukuje hormony stresu
* obniża wrażliwość na ból
* stabilizuje krążenie
* ćwiczy mięśnie
* łagodzi konflikty
* wzmacnia
* zmniejsza lęki
* wspiera kreatywność
* pomaga inaczej patrzeć na otoczenie
* poprawia ukrwienie
* prowadzi do wewnętrznej równowagi
* poprawia wydolność układu oddechowego

a to na pewno nie koniec 🙂

 

 

to galeria zdjęć z pierwszych zajęć, bo w czasie drugich nasz fotoreporter podpatrywał co robią w tym czasie dzieciaki.

A one też miały relaks. Najpierw był dla nich radosny koncert w którym brali czynny udział grając wraz z artystami a potem przeszli na salę gimnastyczną by się bawić. Dostały ciekawe pojazdy, piłki kocyki i inspirowały się nawzajem do różnych zabaw… Każdy znalazł coś dla siebie a niedyrektywny charakter zabaw sprawił że wszyscy byli rozluźnieni
i weseli.

W którymś momencie dołączyła do nich jedna z mam – przybiegłam bo mój syn piszczał, ale okazało się że to z radości – powiedziała z uśmiechem i już została na sali, bo było wiele okazji do spontanicznej zabawy.

To ważne dla nas, że dzieci są pod fachową opieką i że lubią przychodzić na te zajęcia – dzięki temu rodzice mogą spokojnie się relaksować nie  martwiąc o pociechy i nie patrząc na zegarek. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Szczęśliwej Szkoły – czyli szkoły podstawowej z ulicy Szczęśliwickiej w Warszawie.

 

następne Warsztaty po wakacjach – bądźcie czujni lub zapiszcie się na nasz newsletter.


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.