29- Koncert Allegrezza del Canto w Studio Magazyn


Tym razem nie było to typowe spotkanie Niewidzialnych.

Nasi autyści z opiekunami oraz Przyjaciele ze stowarzyszenia Nie z tej Bajki słuchali i uczestniczyli w koncercie warszawskiego chóru Allegrezza del Canto. Wydarzenie odbyło się w zaprzyjaźnionym Studio Magazyn.

Koncert chóru do dla autystów poważne przeżycie!

Już raz mieliśmy okazję poznać artystów tego zespołu i z przyjemnością skorzystaliśmy z okazji by spotkać ich ponownie. Nie zawiedliśmy się! Energia i charyzma dyrygentki chóru – Beli Krynickiej znów porwała nas i wciągnęła do muzycznej zabawy. Z uwagi na przedświąteczny czas nie zabrakło kolędy, ale posłuchaliśmy też nieznane dotąd i pośpiewaliśmy wspólnie znane pieśni z Polski i ze świata. Chór cieszy i zaskakuje różnorodnością repertuaru od pieśni patriotycznych, przez muzykę cerkiewną, wesołe pieśni Meksyku czy Afryki, po interpretacje szant! Przy tym, artyści zapraszają publiczność do wspólnego śpiewania a nawet dyrygowania.

Nasze dzieciaki – autystyczne i ich rodzeństwo – chętnie uczestniczyły w zabawie i okazywały nie lada emocje. Fantastycznie reagowały na muzykę i okazywały autentyczne zainteresowanie.

Na koniec, wraz z artystami udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ze Stowarzyszenia.

Dziękujemy za wspólnie i dobrze spędzony czas!