Spotkanie 23 – Makieta kolejowa


Drugie spotkanie z ramach projektu wolontariuszy T-mobile „Gdy podróż jest celem”.

Tym razem tematem był pociąg. Zaczęliśmy od zwiedzania Wielkiej Makiety Kolejowej. Pociągi fascynują nasze dzieciaki, więc nie było dla nas zaskoczeniem ich zainteresowanie. Wystawa wciągnęła nie tylko miłośników kolejnictwa. Dowcipne dioramy sprawiły nam wszystkim dużo frajdy. IMG_2628
Być może z powodu odbywającego się obok maratonu, w niedzielę na wystawie nie było wielkiego tłumu. Pozwoliło to naszym autystycznym podopiecznym na dłuższe i mniej stresujące przyglądanie się fantastycznemu światu miniaturowej kolei. Z zainteresowaniem obserwowali malutkie składy wyłaniające się z tuneli i mknące przez mosty. Starali się wypróbować każdy przycisk uruchamiający interakcję makiety. Spędziliśmy na terenie wystawy zaskakująco dużo, wypełnionego zabawą, czasu.

Makieta kolejowa będzie otwarta do 29 maja – gorąco Wam ja polecamy!

Druga część spotkania odbyła już w prawdziwym pociągu. Najpierw odbyliśmy przyjemny spacer do Stacji Warszawa Stadion. Dzieciaki spokojnie czekały na peronie. Później czekała je krótka przejażdżka do stacji Warszawa Główna. Autyści, o czym mogliśmy się przekonać w ubiegłym roku, bardzo lubią podróże pociągiem. Tym razem, zdaje nam się, była ona zdecydowanie zbyt krótka! Jednak w ramach cyklu „Gdy podróż jest celem” czeka nas jeszcze kilka niezwykłych wypraw. Obserwujcie uważnie!

Dziękujemy wszystkim za przybycie pomimo maratonu, który okrążał miejsce naszego spotkania i utrudniał dotarcie na nie.
Do następnego spotkania!