My, niewidzialni. Autyzm po polsku


W tym roku wzięliśmy czynny udział w Kongresie Kobiet w Poznaniu. Były trzy panele dotyczące niepełnosprawności – rozmawialiśmy o codzienności rodziców a potem samych niepełnosprawnych o ich wyzwaniach, radościach i marzeniach. O tym co warto zmieniać a co już jest ale może nie wszyscy wiedzą. W czasie oficjalnych paneli i w przerwach poznawaliśmy się, wymienialiśmy doświadczeniami. Poruszyliśmy też ważny temat przyszłości, kiedy zabraknie już opiekunów. A na koniec trochę się pośmialiśmy z naszego życia.
Naszym panelem był pierwszy: My, niewidzialni. Autyzm po polsku.

To wszystko możecie już odsłuchać lub zobaczyć na stronie Chcemycalegozycia.pl

Po kongresie powstała ważna strona Chcemy Całego Życia a na niej są już pierwsze działania – możecie podpisać się pod Petycją o prawo do pracy kiedy jest się na świadczeniu pielęgnacyjnym. Dlaczego?

Dlaczego to takie ważne, żeby mieć możliwość choć trochę pracować?

Bo pracująca matka/ojciec odprowadza podatki i składki.
Bo łatwiej wrócić do pracy gdy dziecko się usamodzielnia jeśli miało się z nią kontakt przez 10-20 lat.
Bo dziecko wychowuje się w poczuciu że praca jest ważna w życiu, że warto ją mieć.
Bo to jest bardziej opłacalne dla systemu na dłuższą metę.

Bo praca daje poczucie wartości i godności a także jest odpoczynkiem od tematu niepełnosprawności, szansą na rozwój osobisty i spełnianie marzeń.

Dołączcie do naszych działań, również na facebooku.


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.