Odmienne warsztaty artystyczne


Drugie warsztaty artystyczne okazały się niezwykle wymagające i ekscytujące!

W ramach projektu „Przekaż swoją energię dalej” zaprosiliśmy tym razem do Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Szczęśliwickiej podopieczne z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Praca z nimi dostarczyła nam wielkich emocji. Zapał i chęć tworzenia ociemniałych dzieciaków udzieliły się Wolontariuszom Fundacji innogy i ekipie Niewidzialnych.

warsztaty artystyczne z udziałem niewidomych dzieci

Dotyk i zmysł węchu dzieci nadał nową jakość naszym wyrobom.

Nową przygodą okazało się wspólne komponowanie świec ozdobnych i mydełek. Wyostrzone zmysły dotyku i węchu uczestniczek dodały całkiem nowej jakości naszym pracom. Wkrótce przekonacie się sami, jak wspaniałe rzeczy wyszły spod ich delikatnych dłoni! Przyznajemy, że zaskoczyła nas chęć dziewcząt do spróbowania swoich sił także, w znacznie bardziej ulotnej dla nich sztuce malarskiej. Tym bardziej przeszły nasze oczekiwania efekty ich pracy. Kolejna seria grafik, jesteśmy pewni, stanie się hitem na naszych aukcjach! Wspaniale!

Wolontariusze wyznali, że praca z ociemniałymi i mocno niedowidzącymi dziećmi była trudna ale i bardzo satysfakcjonująca!

„Okazało się, że praca z niewidomymi to coś całkiem nowego, nieznanego. To było wyjątkowe doświadczenie.”

Mamy dla Was, Wolontariuszy, wielki szacunek. Za cierpliwość, ogromną energię i serce, które dajecie dzieciakom. Wasz wkład we wszystkie spotkania tego projektu jest nieoceniony. Dzięki! Do kolejnego spotkania!