Buźki – Frycek co wariuje z butelkami.


„Zaczynając cykl „poznaj wariata” nie spodziewałam się nawet jakich wspaniałych przeżyć mi dostarczy.
Dziś odwiedziłam Frycka, który wariuje za butelkami i jego równie szaloną mamę…”

Frycek jest pogodnym młodzieńcem, skończył 15 lat, ma 7-o letniego brata. Mieszka w kamienicy na warszawskiej Starówce .

Pasje są z nim od zawsze, jedna przechodzi w drugą, pojawia się nowa, bez pasji jest mu nudno!!!

Frycek bardzo chętnie i głęboko osadza się w swoich fiksacjach, być może nie do końca czując granice pomiędzy tym, co stworzyła jego wyobraźnia a tym co istnieje i dzieje się naprawdę ( co jest namacalne dla innych). Pierwszą jego fiksacją , która trwa od dzieciństwa i pozostała do dziś są postacie rysowane na butelkach, zwane przez niego – Buźkami.

Nowa buźka

Nowa buźka

Buźki zawsze muszą być z blisko, w każdej sytuacji – w szkole, na spacerze, na wakacjach. Postacie mają swoje imiona, swoje funkcje, swoje historie życiowe i oczywiście ewoluują z wiekiem jakby były bytem, osobą. Według fantazji chłopca większość z nich przybyła z krainy zwanej Archatkowo. Być może na jego butelkach znalazły się przypadkowo ale na pewno nie przypadkowo na nich pozostały. Każda z Buziek: okrągły Ram B i kwadratowy Rom T, czy też Chmurka mają dorysowane antenki , które w przedziwny sposób pomagają w przenikaniu się światów tak między sobą jak i Fryckiem. To ogromny temat, dlatego trudno ująć go w kilku słowach, ale to ,że istnieją, zapewnia Fryckowi dużo poczucia bezpieczeństwa , a to poczucie bywa często w deficycie. Buźki są przyjaciółmi, pocieszycielami, doradcami i uczestnikami zabaw.

Książeczki frycka

Książeczki frycka

Książeczki, które powstały na podstawie wyobrażanych Buziek, są historiami interakcji chłopca z Przyjaciółmi -Buźkami uporządkowanymi i zilustrowanymi przez jego mamę, która postanowiła przekuć pasje syna w fantastyczne narzędzie, terapeutyczne, edukacyjne i rozrywkowe .

Frycek ma ogromną potrzebę dzielenia się swoimi pasjami z innymi. Jeśli znajdzie już kogoś kto podzieli jego zainteresowanie, to ten ktoś wpada po uszy razem z nim w jego fascynacje. Z łatwością znajduje powierników swoich „działań wyobraźni” …. A Ci, którzy z taką samą łatwością lubią bawić się wyobraźnią, pozostają.
Jeśli Ktoś jest gotowy na długotrwałą konfrontację z fascynacjami Frycka i działaniami z nich wynikającymi, to bardzo uszczęśliwi tego chłopaka . Tylko jedno ostrzeżenie – ten temat nigdy się nie wyczerpuje…

.
.
.
.
A poza tym Frycek ma wodogłowie wrodzone, całościowe zaburzenia rozwoju i autyzm.


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.