Jędrek co ma świra na punkcie robali


Artykuł przedstawiający Jędrkowe pasje powstał na podstawie wywiadu z jego Mamą. Odwiedziłam ich w bardzo sprzyjającym miejscu – na działce. Niełatwo było uchwycić w kadrze pełnego energii malucha, bo jak uprzedziła mnie Mama Jędrka – „Wieczorami mocno przyspiesza.”

Jędrek entomolog

Jędrek – mały entomolog!

Jędruś w tym roku w sierpniu kończy osiem lat. Mieszka w Warszawie, na peryferiach, w bloku, na 6-tym piętrze, skąd często obserwuje Księżyc. Jest jeszcze jedynakiem, lecz niedługo będzie miał siostrę.
Jędruś ma kilka tematów pasjonujących go i wszystkie pochłaniają go bezgranicznie, są to na zmianę: astronomia, świat owadów, litery różnych alfabetów i działania na cyfrach. Potrafi cały dzień pisać różne cyfry i przeprowadzać na nich działania lub spisywać ciągi liter różnych alfabetów lub znaki graficzne np. emotikonki i znaki interpunkcyjne. Może też godzinami czytać książki o kosmosie i oglądać filmy porównujące wielkości obiektów kosmicznych koniecznie w kolejności rosnących rozmiarów od kwarków do rozmiarów wszechświatów.
W sezonie od wiosny do jesieni nad wszystkim góruje zainteresowanie dla najmniejszych zwierzątek: owadów oraz obserwowania ich w naturalnym środowisku. 

Początków powstawania zainteresowań nie jesteśmy w stanie oznaczyć. Na pewno najpierw była pasja literami i cyframi. Później poszerzył zainteresowania na owady, a na końcu zafascynował makro i mikrokosmosem.


Zainteresowania Jędrusia okazały się dziedziczne i zainteresowania entomologiczne oraz z zakresu astronomii i fizyki molekularnej dzieli z mamą. Dzięki temu mamy wspólnie masę tematów. Natomiast przy rozmowach z innymi ludźmi Jędruś stara się zainteresować każdego swoimi pasjami, jeśli tylko temat zostanie poruszony.


Jędruś uwielbia rozmawiać na tematy go interesujące i jest w siódmym niebie, jeśli ktoś słucha jego opowieści i zainteresuje się podjętym tematem. Chyba, że akurat się w sobie zamknie i wtedy w ogóle nie można go wciągnąć do rozmowy.
.
.
.
.
.
.
A poza tym Jędrek ma zdiagnozowany Zespół Aspergera i zaburzenia integracji sensorycznej. Ma też sporą nadpobudliwość psychoruchową.


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.