Pierwsze Energetyczne warsztaty


Tak więc nadszedł ten dzień, kiedy musieliśmy sprawdzić się w boju.

I było super! 

Przybyło bardzo wielu, pełnych pomysłów i energii do działania wolontariuszy i równie wielu młodych i starszych twórców.

Każde stoisko było tak przygotowane że nawet najmniej doświadczony młody człowiek mógł stworzyć coś wyjątkowego – i o to chodziło. Dlatego czuwaliśmy nad procesem twórczym i wspomagaliśmy go.

W sumie nie trzeba było wcale dużo tej pomocy – bo wszyscy szybko nabrali wprawy i tworzyli nowe cuda. Dołączyli się też rodzice i opiekunowie – każdy chciał popróbować bycia artystą. Częstokroć okazywało się dzieciaki bardziej „odleciałe” tworzyły ciekawsze dzieła, bo nie ograniczały się konwencją. Ale obserwując się nawzajem i inspirując wszystkie nabierały coraz więcej wprawy i odwagi.

Trzy osobne stanowiska w osobnych salach dawały szansę na częste zmiany dla niecierpliwych i względną ciszę… aż do momentu, kiedy trzeba było wydostać z foremek bardziej oporne mydełka – wszyscy pochwycili pomysł miarowego tłuczenia w stół i gdybyśmy mieli sąsiadów na pewno zaczęli by stukać w kaloryfer.

Ale Szczęśliwa Szkoła (jak nazwał się na swojej stronie Zespół Szkół Specjalnych nr. 92) zasługuje na swoje miano i nie musieliśmy się powstrzymywać – odrobina szaleństwa po trudach i znojach dała wszystkim oddech.

Bo po skończeniu tworzenia czekało nas jeszcze dużo pracy – na początek przekonanie niektórych, że nie mogą zabrać swoich dzieł do domu – że będą musieli je licytować aby odzyskać.  Jeśli znacie trochę aspich wiecie, że nie było prosto.

Potem zdjęcia produktów, ozdobne pakowanie no i sprzątanie. W tym wszystkim pomagali nam pracownicy szkoły, łącznie z Panią Dyrektor – Bardzo, bardzo dziękujemy! Bez Waszego wsparcia było by nam znacznie trudniej.

 

No i zapraszamy ponownie – jest już energetyczny harmonogram dalszych spotkań!

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.