Przystań Żaglowa – przystań i pomyśl


Zapraszamy do poznania niezwykłego sportu, który jest z człowiekiem od zarania dziejów,

wcześniej był chyba tylko rzut kamieniem do dinozaura 😉

ale to nie znaczy, że można to potraktować, że „jakoś to będzie”, „jadę i niech mi ktoś zabroni” ewentualnie „co?! ja nie dam rady?!”

każda z tych postaw jest bardzo, bardzo zła i może być przyczyną poważnych problemów i nieodwracalnych konsekwencji.

Dlatego przygotowaliśmy Wam kilka słów o tym jak przygotować się do naszego wyjazdu na żagle v.s jak przygotować się do każdego wyjazdu na żagle.

To znaczy, że będzie tu trochę informacji dotyczących tylko tego wyjazdu i naszej przystani a trochę ogólnych i obowiązujących wszędzie.

Jeśli nie wybierasz się z nami w czerwcu 2019 roku to i tak polecamy Ci przeczytanie,
bo wiedza zawarta tu może bezpośrednio lub przez analogię bardzo Ci się przydać.

po pierwsze i najważniejsze:

na żagle zapraszają nas harcerze i jesteśmy ich gośćmi, więc musimy przestrzegać ich regulaminów i zasad  do przeczytania tu >>  Regulamin-portu, Regulanim-pływań

ale gospodarzami naszego spotkania, nie całkiem dobrowolnie, staną się też wszyscy inni użytkownicy przystani, cumujący tu swoje łodzie – obecni lub nie

i o dobro tych gospodarzy też musicie zadbać. Przystań nie jest miejscem publicznym w którym wolno robić co się lubi, jest zbiorem miejsc prywatnych i szacunek do tych dóbr powinien być naszym nadrzędnym założeniem.

czyli: NIE wchodzimy bez właściciela na łódki – nawet na chwilę, ani na próbę i nawet jeśli nic nie zepsujemy.

po drugie i najważniejsze

na jakąkolwiek łódź wchodzimy tylko na zaproszenie właściciela. w zasadzie nie wchodzimy też na keję (czyli pomost prowadzący do łodzi) bez zaproszenia właściciela jednej z łodzi i tylko w czasie gdy on zaprasza i jest przy tym obecny.

po trzecie i najważniejsze

w porcie (czyli na brzegu obok miejsc, gdzie cumują łodzie)  przestrzegamy regulaminu i słuchamy wszelkich poleceń osób tam pracujących a w szczególności:

  • nie kąpiemy się poza miejscami do tego wyznaczonymi ( w naszym porcie takich miejsc nie ma = nie wolno się w ogóle kąpać),
  • nie wchodzimy na pomosty poza dojściem do łódek a i wtedy nie biegniemy przez nie
  • zachowujemy się cicho (nie koniecznie jak w bibliotece, ale nie krzyczymy)
  • nie pijemy alkoholu,
  • nie używamy używek,
  • nie śmiecimy
  • na łódkę zakładamy tylko buty o miękkiej podeszfie

 

Zastrzegamy sobie prawo do wyproszenia osoby, która będzie naruszać choć trochę te zasady, prewencyjnie.

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.