Ścianka – czyli mierzymy wysoko!


Nasi WolonWariaci działają na całego! 

W najbliższych dniach mamy zaplanowane wiele spotkań. Wakacje jeszcze trwają, więc dzieciaki mają więcej czasu a powracały już z wakacji.

Dlatego wróciliśmy z projektem „Jak być pewnym siebie” realizowanym dzięki Fundacji BGK.

Poszliśmy na ściankę wspinaczkową wraz ze wspaniałymi instruktorami z Stowarzyszenia Rozwoju Wspinaczki Sportowej „Skocznia”

To cudowni ludzie i mają podejście do dzieci – powoli, powoli pokonywali ich strach przed wysokością i wspinaniem. Każdy bił własne rekordy – jedni szybciej, drudzy wolniej… w swoim tempie. Nikogo nie poganiali, nie porównywali – ważne byś wszedł nieco wyżej niż przed chwilą – powtarzali. A dzieci ich słuchały pełne wrażeń i poczucia własnej wartości.

Starsze dzieciaki uczyły się jak zabezpieczać wspinających się i – pełne zapału – już zapisały się na kurs asekuracji – będą mieć możliwość zaprosić przyjaciół na ściankę i dzielić się pasją.
To była wspaniała przygoda, w zasadzie początek przygody – nie mamy wątpliwości że Ala i Patrycja będą się wspinać a Klaudia asekurować!

Nie jest to też ostatnie spotkanie ze „Skocznią” – następnym razem będzie bardzo tajemniczo! Do zobaczenia wkrótce!


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.