Spotkanie 14 – Farma Iluzji z Fundacją BGK


Rocznicę rozpoczęcia naszych spotkań z cyklu „Niewidzialne Dzieci” mogliśmy uczcić naprawdę wyjątkowym wydarzeniem – Spotkaniem na Farmie Iluzji.

Pobiliśmy własne rekordy – było nas 60 osób, w tym kilkanaście całkiem nowych. Farma iluzji jest oddalona od Warszawy, więc przyjechaliśmy autokarem – część z dzieci odbywała taką podróż pierwszy raz w życiu. Miejsce było pełne trudności – dużo ludzi, mnogość wrażeń, ale doświadczenia mamy bardzo pozytywne.Dzieci bawiły się świetnie i uczyły: czekać w kolejce, zwiedzać według narzuconego przez przewodnika schematu, trzymać grupy. W trakcie czasu wolnego dzieci mogły korzystać indywidualnie z atrakcji parku rozrywki wraz z innymi odwiedzającymi.

Niezwykłym wyzwaniem dla nich było odnajdywać się w pełnej iluzji rzeczywistości. Opiekunowie i wolontariusze dzięki atrakcjom farmy poczuli się nieco w skórze autystów – kiedy zmysły szaleją, bo informacje z różnych źródeł zaprzeczają sobie. Zaskakujące, jak niewielkie zmiany w postrzeganiu destabilizują nasze odczuwanie świata.
Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżka „kuligiem” po leśnych duktach i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

To niepowtarzalne doświadczenie i blisko dziesięć godzin zabawy autystyczne dzieci zawdzięczają fundacji banku BGK i jego pracownikom! Dziękujemy!