Spotkanie 21 – koncert Allegrezza del Canto


Autystyczne dzieci na koncercie chóru? Tak!

Bardzo przyjemne zaskoczenie! W ten sposób możemy określić nasz udział w koncercie warszawskiego chóru Allegrezza del Canto. Nazwa oznacza „radość śpiewania” – w tym przypadku trudno o bardziej trafną. Tą radością podzielili się z nami w niezwykle przyjemny i ekscytujący sposób!

Małgorzata Bela Krynicka

Niezwykle żywiołowa i charyzmatyczna dyrygentka – Małgorzata Bela Krynicka

Dyrygentka – Małgorzata Bela Krynicka – nie tylko pokazała nam jak można śpiewać. Wciągnęła nas wraz członkami chóru w muzyczną zabawę, piękną i pouczającą. Zaprosiła publiczność do wspólnej rozgrzewki, śpiewania, a chętni mogli nawet popróbować swoich sił w dyrygowaniu prawdziwym chórem.

Później odbyliśmy muzyczną podróż po świecie. Chór zaprezentował bardzo zróżnicowany i oryginalny repertuar. Zaskakujące, czasem wcale niełatwe utwory cieszyły nas i naszych autystycznych podopiecznych. Kto wie, może niektórzy poczują chęć dołączenia do tego amatorskiego chóru i rozwijania swoich umiejętności śpiewania? Mamy nadzieję, że tak! Jesteśmy za to pewni, że z czystym sumieniem polecamy ich przyszłe koncerty. Dobrze spędzony czas – gwarantowany.

Chcemy bardzo podziękować Kierownictwu i członkom Allegrezza del Canto za wspaniałe przeżycie oraz Stowarzyszeniu „Nie z tej Bajki” za organizację i zaproszenie nas. Spędziliśmy dzięki wam fantastycznie kolejne spotkanie Niewidzialnych Dzieci.