Spotkanie 24 – piknik rodzinny


Na majowo – czerwcowe spotkanie zaprosili nas nasi przyjaciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwickiej. Pogoda na piknik rodzinny była taka jak zabawa – wspaniała!

Przybyło wiele dzieci wraz z rodzinami. Nasi podopieczni oraz uczniowie szkoły mieli do wyboru mnóstwo atrakcji. Trampolina była w ruchu non-stop. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko do natychmiastowej fotografii – miny robione przez dzieci, rodziców i nauczycieli powodowały salwy śmiechu. Każde dziecko mogło również liczyć na drobny upominek niespodziankę.

Nauczyciele i  terapeuci zadbali również o atrakcje skłaniające do aktywności – slalom na rowerach i sportowy tor przeszkód. Po wysiłku, na łasuchów czekały, zrobione przez cudownie uśmiechnięte terapeutki, gofry. Nie zabrakło różnorodnych ciast którymi uraczyli nas rodzice. Naprawdę głodni mogli liczyć na pyszności z grilla.

Kolejną atrakcją pikniku była przejażdżka prawdziwym londyńskim piętrowym autobusem! Dzieci były pod wrażeniem widoku ruchu na ulicy z takiej nietypowej wysokości. Dorośli bawili się wcale nie gorzej.

Ze względu na specyfikę uczniów i odwiedzających przygotowano również miejsce wyciszeń. Autyści mogli tam poleżeć na materacach, założyć słuchawki ochronne i poobserwować ulatujące bańki mydlane. Każdy mógł tam również postymulować zmysł dotyku bawiąc się różnorakimi substancjami umieszczonymi w tym celu w pojemnikach.

Na zakończenie pikniku zafundowano nam sportowe emocje: mecz piłki nożnej, nauczyciele kontra uczniowie i rodzice. Roli komentatora podjęła się Pani Dyrektor szkoły. Dopingu zgotowanego obu drużynom przez publiczność mogły pozazdrościć prawdziwe kluby piłkarskie.

Bardzo cieszymy się i dziękujemy Szkole za zaproszenie na piknik.

Wspaniale, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu,  spotkać się z innymi rodzicami dzieci z upośledzeniem umysłowym w radosnej atmosferze.