Spotkanie 25 – ZOO Safari


Fantastyczna podróż do ZOO Safari w Borysewie mogła się odbyć dzięki Fundacji BGK.

Fundacja już po raz drugi wsparła nasze działania. Poprzednio byliśmy z wolontariuszami Fundacji na Farmie Iluzji.  Autystyczne dzieci znowu wybrały się z grupą opiekunów i wolontariuszy w podróż autokarem do dalej położonego miejsca publicznego. Mimo sporej odległości, podróż upłynęła przyjemnie i wkrótce wyruszyliśmy na nasze safari.

Pracownicy ZOO Safari byli bardzo pomocni i zaprosili nas na początek na przejażdżkę po ogrodzie zoologicznym. Pokazali nam główne atrakcje, opowiedzieli o zwierzętach i rozpalili ciekawość do samodzielnego zwiedzania. Dziękujemy ZOO Safari Borysew za darmowe wejście dla opiekunów naszych Niewidzialnych!

IMG_5063Główną atrakcją borysewskiego ogrodu jest możliwosć obserwacji karmienia zwierząt o ściśle oreślonych porach. Karmienie foki połączone jest z pokazem tresury zwierzęcia. Przyciąga całkiem spory tłum i budzi emocje. Nasze dzieciaki (i opiekunowie) najwięcej frajdy miały jednak z samodzielnego karmienia kózek, świnek i alpaki na specjalnm wybiegu. Łapczywe zwierzaki budziły salwy śmiechu i właściwie każdy autysta pokazał tam swoje prawdziwe emocje. Po przełamaniu strachu przed natarczywymi kozami nasi podopieczni z zapałem podawali im z ręki ziarno. Przy okazji większość z nich bardzo dobrze zniosła kontakt z przepychającym się tłumem zwierząt. Włochate łakomczuchy wzbudziły naszą wielką sympatię!

 

Zmęczeni spacerem opiekunowie mogli na koniec odpocząć w kawiarni podczas gdy dzieciaki odreagowały na specjalnej sali zabaw – Figlarni. Wreszcie mogły się wyszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach czy basenach z kulkami.

Dziękujemy wam wszystkim za uczestnictwo! Ze spotkania na spotkanie widzimy postępy autystów. Widzimy też wzrastającą akceptację i życzliwość ludzi wobec naszych Niewidzialnych.

Szczególne podziękowania należą się naszym niezawodnym wolontariuszkom. Z wami Niewidziane Dzieci nabierają rozmachu.

Do zobaczenia po wakacjach!