Spotkanie 26 – część trzecia, film dokumentalny


„Gdy podróż jest celem” – nasz niesamowity projekt, długie przygotowania i wreszcie wieńczący wszystko lot samolotem, dalej budzą w nas wielkie emocje.

Przygotowaliśmy na deser film dokumentalny.

Dowiecie się jak wszyscy – rodzice, wolontariusze i dzieci pracowali nad przygotowaniem. Obejrzycie jak przebiegła nasza podniebna podróż . Opowiadają o tym: Dorota Credo – liderka projektu, młodzi autyści i ich opiekunowie.

Idealnym wstępem do obejrzenia poniższego filmu jest opowieść Ewy, mamy Frycka (możecie go poznać bliżej!) :

„Wspomnienia, wspomnienia…. wciąż jeszcze żywe i gotowe na powtórkę…eh, tym bardziej , ze okupione wielkim strachem, zarówno przed wielkim nieznanym lotem samolotem jak i tym czy na pewno dam sobie radę z dwoma wymagającymi podopiecznymi .
Pewnie jeszcze wtedy nie podjęłabym tego ryzyka, gdyby nie lecieli z nami inni opiekunowie Niewidzialnych. Zawsze w razie awarii mogłam się posiłkować pomocą. Jak się okazało nie było to konieczne, wszystko zagrało jak w zegarku. Mój autysta dopasował się do grupy i pewnie to właśnie ona mocno Go zmobilizowała by zachować czasowe ograniczenia i nie miał też chyba czasu i przestrzeni na swoje „widzimisię”.  Drugi syn okazał się być bardzo pomocny, samodzielny a na basenie dołączył po prostu do innych bardziej aktywnych dzieci i poszalał na zjeżdżalniach pod opieką wolontariuszki.
Moje emocje tuż przed lotem sięgały zenitu!!!! Przetrwałam , dzieciaki mi pomogły rozładowując atmosferę. We Wrocławiu będąc już na lotnisku z chwilą gdy wkładałam wielki plecor na plecy miałam wrażenie ,że jestem na bezlitosnym survivalu… też przetrwałam I TO W WIELKIM STYLU ( takie mam przynajmniej wrażenie). Cóż efekt jest taki ,że dziś bez wahania wybrałabym się z nimi sama na podobne wojaże.
Niewątpliwie podniosłam naszą poprzeczkę wspólnych możliwości!!!!!
 
Pozdrawiam Ewa”

Inspirujecie nas!

Z radością wciąż obserwujemy zainteresowanie relacjami z naszego lotu. Cieszą nas reakcje czytelników i uczestników. Jest to dla nas motywacja na przyszłe spotkania. Każde, nawet drobne pokonanie ograniczeń czy lęków naszych autystycznych dzieci jest sukcesem. Takie drobne kroki i oswojenie z naszymi podopiecznymi społeczeństwa jest w końcu celem naszych Niewidzialnych Dzieci.

komentarze facebook

Komentarze naszej relacji zamieszczonej w portalu facebook

Zapraszamy do oglądania!

Materiału na film dokumentalny zebrało się sporo. Mamy wywiady z uczestnikami, mnóstwo zdjęć, korespondencję z rodzicami autystów, komentarze na facebooku. Wybraliśmy dla Was część, aby zachęcić do dalszego wspólnego działania i uczestnictwa w spotkaniach Niewidzialnych Dzieci.
Jakby nie patrzeć, to właśnie aktywni Niewidzialni mogą brać udział w naszych bardziej atrakcyjnych działaniach. Dzięki częstemu kontaktowi z nami, subskrypcjom newslettera, możecie dowiedzieć się pierwsi i zapisać na projekty z ograniczoną liczbą miejsc! Chcielibyśmy zabrać wszystkich! Staramy się, by spotkania takie jak to we Wrocławiu, czy rewelacyjna Farma Iluzji albo  ZOO Safari objęły maksymalnie wielu naszych Przyjaciół. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku również zaskoczymy Was jakimś fantastycznym pomysłem!

 

Zawartość strony jest niedostępna.
Proszę zezwolić na użycie przez nas ciasteczek poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję" na pasku komunikatu