Spotkanie 26 – część druga, ZOO i Aquapark Wrocław


Pierwsze powakacyjne spotkanie przeszło nasze oczekiwania!

Właściwie to odbyły się aż DWA! Żeby było jeszcze lepiej, obydwa miały w programie odwiedziny w aż dwóch miejscach publicznych. Najpierw zwiedzanie Wrocławskiego ZOO a następnie kilka godzin zabawy we Wrocławskim Parku Wodnym! Co więcej – wszystko całkiem za darmo dzięki wsparciu Wolontariatu Pracowniczego T-Mobile „Radość pomagania” oraz  Fundacji BGK. Dziękujemy!logo2_wolontariat-T-Mobile_teasersmall-fundacjaBGK

 

 

 

 

 

Ekipa Niewidzialnych Dzieci zorganizowała niesamowity projekt: „Gdy podróż jest celem”. 

Polecamy też pełną relację z finału projektu. oraz Film dokumentalny

Była to podróż lotnicza do Wrocławia, połączona naturalnie z naszymi wrześniowymi Spotkaniami!
Niewidzialni przygotowywali się do tego wyjazdu już od marca. Najpierw w trakcie spotkania w Kinie 6D a potem podczas zwiedzania Wielkiej Makiety Kolejowej.

W sumie, w obydwóch spotkaniach uczestniczyło ponad 60 osób, autystów, opiekunów i wolontariuszy.

Afrykarium w ogrodzie zoologicznym było dla autystów intrygującym wyzwaniem.

Nasi podopieczni sprawdzili się cudownie podczas zwiedzania. Tłumnie przybyli odwiedzający, wycieczki, konieczność przejścia przez ciemne korytarze z akwariami. Musieli zmierzyć się ze sporym hałasem i natłokiem wrażeń. Trudne zadanie, ale atrakcje czekające w gorących wnętrzach Afrykarium znakomicie je ułatwiły. Czasem trudno było się oderwać od szyb za którymi przepływały bajeczne ryby, pingwiny, czy morskie ssaki. Niemal wszyscy przystanęli na dłużej w szklanym, podwodnym tunelu. Z przyjemnością odsapnęliśmy w wyjątkowo gorącej hali z egzotycznymi roślinami i ptactwem.
Nie zdołaliśmy zwiedzić całego ZOO. Zwyczajnie zabrakło czasu na przejście wzdłuż wszystkich wybiegów. Już wiemy, że wielu z nas ponownie wróci do Wrocławia by spędzić tu kolejny dzień.

Aktywny wypoczynek w Parku Wodnym.

Większość z nas lubi spędzać czas na basenie. Po długim spacerze w ZOO mogliśmy odetchnąć. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wypoczywali kołysani falami lub szaleli na głębszej wodzie. Odważniejsza grupa autystów z zapałem korzystała z wielu dostępnych zjeżdżalni. Tu mogli poćwiczyć zachowanie podczas czekania w kolejce do zjazdu. Zmęczeni mogli poleżeć na leżakach pod palmami lub zrelaksować się w ciepłym basenie solankowym. Nasz sponsor zapewnił nam trzy godziny zabawy.

Nie możemy się doczekać kolejnego tak udanego spotkania!

Uczestnicy, mimo zmęczenia, pytali nas – gdzie polecimy w przyszłym roku? Zobaczymy! Mamy kilka pomysłów i zawsze jesteśmy otwarci na Wasze sugestie. Wciąż dołączają do naszych spotkań nowi Niewidzialni, pojawiają się również wolontariusze. Chcielibyśmy pojawiać się razem w miejscach publicznych jeszcze długo! 

Bardzo dziękujemy za to spotkanie rodzicom i opiekunom autystycznych dzieci.

Kochani! Poradziliście sobie znakomicie! Spędziliśmy razem intensywne dwa dni. Byliście zmęczeni. Mimo pomocy naszych wolontariuszy, to na Was spadł główny ciężar opieki i pomocy dzieciom. Przezwyciężyliście trudności podróży, noclegu i co najważniejsze – jesteście niezawodnym wsparciem dla Waszych dzieci. Bez Was nie byłoby spotkań Niewidzialnych!

Jesteście Wspaniali!