Spotkanie 28 – Zimowy Narodowy


W ostatnią niedzielę listopada ponownie odwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Tym razem nasze autystyczne Niewidzialne Dzieci korzystały z atrakcji zorganizowanych przez Zimowy Narodowy. Mogliśmy wypróbować znane już i całkiem nowe zimowe zabawy. Większość oddała się przyjemnościom i wyzwaniom jazdy na łyżwach. Dzięki uprzejmości organizatorów opiekunowie na lodowisko weszli bezpłatnie! Odważniejsi mogli zjechać z 11-metrowej lodowej górki na pontonach. Znaleźli się również zapaleńcy, którzy nie ulękli się i zjechali na półkilometrowej linie z pod samego dachu Stadionu. Ekstremalny Narodowy to prędkość dochodzącą do 60 km/h na wysokości 50 metrów nad ziemią! Wielki szacunek za odwagę dla dzieci i rodziców.

Po lodowych szaleństwach pobawiliśmy się spokojniej na tzw. bumper cars. Zmarznięci chętnie ogrzali się potem w strefie chillout na płycie Stadionu. Stadion, dzięki zadaszeniu dał nam możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody i skutecznie chronił przed zimnym wiatrem i deszczem oraz gradem, które tego dnia nawiedziły Warszawę.

Wielu z nas było pierwszy raz na płycie Stadionu. Wszyscy rozbiegli się do atrakcji i trudno było nam uchwycić ich na zdjęciach. Musicie nam uwierzyć że świetnie dali radę – choć wizyta w tak tłocznym i głośnym miejscu była nie lada wyzwaniem. Nagłośnienie stadionu niestety może być uciążliwe dla osób ze spektrum autyzmu. Ale duża przestrzeń dawała na szczęście szansę na odseparowanie od tłumu. Oświetlenie lodowisk jest dość łagodne. Reasumując -polecamy wizytę w Zimowym Narodowym!  


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.