Spotkanie 40 – Miś Paddington w kinie


Dzięki firmie New Age Media spędziliśmy wspólnie fantastyczne dwie godziny na seansie filmu Paddngton 2!

Autystyczne dzieciaki i opiekunowie bawili się świetnie. Niewidzialni dzielnie wytrzymali cały seans i przekonaliśmy się znów, że wejście z autystami w przestrzeń publiczną działa!
Wspólnie łatwiej jest uniknąć trudnych zachowań i zmierzyć się z żywiołowymi emocjami autystycznych dzieci i młodzieży. W grupie, nawet małej, jesteśmy też bardziej dostrzegalni i rozumiani przez otoczenie.

Mimo końcówki ferii zimowych na seans przybyło nas ponad dwudziestka. Dziękujemy Wam, że wciąż zjawiacie się na spotkaniach Niewidzialnych i że przybywają nam nowi przyjaciele i sympatycy! Niektórzy autyści wyrośli i są tak samodzielni, że przeszli do kolejnych, „dorosłych” form integracji ze społeczeństwem. Dorastają kolejne dzieci i ich rodzice i opiekunowie dołączają do nas. Są też z nami tacy, którzy towarzyszą nam wiernie od samiutkiego początku. Zaczynaliśmy w 2014 roku i przez prawie cztery lata „oswajamy” z naszymi dziećmi ludzi w miejscach publicznych. Im dłużej się spotykamy, tym więcej widzimy sensu i potrzeby tej akcji.

Przybywajcie na kolejne spotkania! Sprawdźcie siebie, dostrzeżcie naprawdę zaskakujący potencjał i możliwości małych autystów. I po prostu – bawcie się z nami.

Przy okazji polecamy ten film dużym i małym – Paddington 2 jest zaskakująco przyjemnym, emocjonującym i radosnym obrazem dla całej rodziny.