Spotkanie 5 – Kolejka grawitacyjna


Nasze kolejne, bardzo, ale to bardzo udane spotkanie dzieci ze spektrum autyzmu na kolejce grawitacyjnej w warszawskim Parku Szczęśliwickim! To ostatnie spotkanie w ramach programu sponsorowanego przez T-Mobile, ale czy ostatnie w ogóle?…

Każde dziecko zjeżdżało pod opieką wolontariusza lub rodzica i frajdy było dokładnie w sam raz. Krzyki radości podczas zjazdów! Uśmiechy na buźkach! Przy okazji dzieci uczyły się właściwego zachowania w kolejce, wśród innych osób, oraz kasowania biletów. A po zjeżdżaniu można było pobawić się razem na pobliskim placu zabaw.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieci i opiekunów, ale tym razem szczególnie tych, który pojawili się tam poza sponsorowanym projektem! To dla takich momentów właśnie istnieje ten projekt, gdy zaczynamy docierać do innych rodziców i grono uczestników spotkań powiększa się. Niezmiernie cieszy również, że dołączyło do nas kilkoro nowych wolontariuszy – witamy Was i dziękujemy! Nie sposób nie docenić również pracowników kolejki, którzy w sympatyczny i ciepły sposób pomagali dzieciakom. Polecamy!

Sądzimy, że projekt był jedynie pierwszym etapem naszych działań i bardzo chcemy kontynuować spotkania Niewidzialnych Dzieci – może w nowej formule. Odzew ze strony rodziców autystycznych dzieci, zupełnie nie związanych z projektem, którzy dowiedzieli się o nas ze strony lub facebooka i dołączyli do nas, jest dla nas wielką motywacją.

Więc… Widzimy się po wakacjach!