Szkliwienie to trudna sztuka!


Tym razem nasza praca wymagała dużo, dużo skupienia i wytrwałości. Szkliwienie to nie lada umiejętność. Trzeba precyzyjnie nakładać szkliwo, które prawie nie ma koloru (a już na pewno nie ten, który z niego wyjdzie).

Zrobiliśmy zatem eksperyment – najtwardsi 😉 z nas utrzymywali rodziców z daleka a wolontariusze sami pracowali z dzieciakami. Mamy już niezłych fachowców do działań z autystami, więc poradzili sobie super! Rodzice trochę zaglądali na salę ale szybko nabrali zaufania. Asystenci pokazali im, że nawet ci niepokorni potrafią na długo skupić swoją uwagę w pracy z naszymi ludźmi.

Duże słowa uznania dla wolontariuszy innogy Polska. Ze spotkania na spotkanie widać jak rosną ich kompetencje a zapał nie maleje – z takimi ludźmi można góry przenosić!

 

 


O Dorota Credo

Dorota jest pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji "Niewidzialne Dzieci". Wyszukuje miejsca spotkań, załatwia dotacje, gadżety i zniżki na wejście do wielu miejsc. Jest skarbnicą pomysłów. Czasem pełni rolę fotografa na spotkaniach - gdy może oderwać się od spraw organizacyjnych. Najczęściej ona zajmuje się obróbką zdjęć, które widzicie na naszej stronie. Prywatnie jest mamą autystycznego Oskara.